Рада резервістів запрацювала при Генеральному штабі ЗСУ
mil.gov.ua

Рада резервістів запрацювала при Генеральному штабі ЗСУ

У Генеральному штабі Збройних Сил України розпочала роботу Рада резервістів, яка буде колективним дорадчим органом при Генштабі. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службі Міноборони.

Зазначається, що наразі у ЗСУ проводиться робота щодо переходу від обов’язкової служби у резерві до добровільної із підписанням контракту на службу у військовому резерві. Для спільного опрацювання шляхів такого переходу і пошуку стимулів для укладання контрактів на службу у військовому резерві було вирішено створити Раду резервістів ЗСУ при Генштабі.

«Наша мета — формування добровільного резерву з осіб, які за власним бажанням укладатимуть контракт із командиром своєї бригади, самостійно прибуватимуть на збори і виконуватимуть обов’язки у складі своєї частини», — зазначив начальник відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генштабу ЗCУ полковник Михайло Щербіна.

Раду створили на спеціальних зборах за участі резервістів, які представляють бойові бригади усіх видів та окремих родів військ ЗСУ. Саме вони і сформували Раду резервістів, яка виконуватиме функції колективного дорадчого органу при Генштабі.

Шляхом голосування члени ради обрали голову, заступника та секретаря Ради. Також резервісти уже розпочали роботу з опрацювання відповідного Положення Ради, плану діяльності на 2018 рік та проекту Закону щодо соціальних пільг і гарантій резервістам за контрактом.

«Розпочнемо роботу з обробки всіх тих пропозицій, які були висловлені під час зборів. Будемо працювати з юристами та законодавцями, тому що є потреба внесення змін до деяких законів та нормативно-правових актів», — заявив голова Ради резервістів молодший сержант Тарас Ткалич.

Завдяки створенню цієї Ради резервісти зможуть напряму надавати свої пропозиції до керівництва Збройних Сил України, надати допомогу в опрацюванні законодавчих ініціатив та просувати ідею служби у резерві як інструмент посилення обороноспроможності країни.

Головне завдання Ради полягає в організації взаємодії між резервістами та керівництвом Генерального штабу, а також наданні допомоги щодо організації підготовки оперативного резерву Збройних Сил України. Передбачається, що в подальшому Рада резервістів буде збиратися щоквартально.

«Члени Ради резервістів виконуватимуть представницькі функції Ради на місцях, тобто кожен в своїй області. Вони співпрацюватимуть з військовими комісаріатами, з бригадами та самими резервістами. Таким чином, я думаю, ми покращимо умови проходження служби у військовому резерві, якість підготовки на зборах резервістів, вирішимо кадрові проблемні питання», — зазначив заступник голови Ради резервістів молодший лейтенант Мирослав Гай.

За інформацією Міноборони, наразі у Збройних Силах в оперативному резерві проходять службу понад 140 тис. резервістів. Здебільшого це колишні мобілізовані з бойовим досвідом, яких після завершення терміну служби зарахували в оперативний резерв, що є обов’язковим під час особливого періоду.