Рада у першому читанні проголосувала за дерегуляцію видобутку нафти та газу
ugv.com.ua

Рада у першому читанні проголосувала за дерегуляцію видобутку нафти та газу

У вівторок, 19-го грудня, депутати Верховної Ради прийняли в першому читанні законопроект №3096-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі». Документ передбачає дерегуляцію дозвільних процедур у сфері нафтогазовидобування. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт ВР.

Законопроект у першому читанні підтримав 231 депутат.

Відповідно до положень документу, для будівництва об’єктів нафтогазовидобування та трубопровідного транспорту дозволять механізм сервітуту. Право земельного сервітуту — це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками). Автори проекту зазначають, що це дозволить використовувати земельні ділянки без зміни їх цільового призначення.

Законопроект пропонує скасувати необхідність отримання гірничого відводу, а також виключає об’єкти нафтогазовидобутку зі списку об’єктів містобудівної діяльності. Крім того, він скасовує обов’язкове введення родовищ у дослідно-промислову та промислову розробку за рішенням Міненерговугілля.

«Документом пропонується шляхом внесення змін до статті 168 Земельного кодексу України встановити, що зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок для проведення робіт з буріння й облаштування нафтогазових свердловин, будівництва та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту тощо може здійснюватиметься без спеціального дозволу, а на підставі робочого проекту із землеустрою», — йдеться у повідомленні.

Проект закону забезпечує надрокористувачів правом розпоряджатися власною геологічною інформацією без погодження зазначеного питання з органами влади.

На сьогодні в Україні право проводити геолого-економічну оцінку запасів нафти і газу має лише Державна комісія України із запасів корисних копалин. У прийнятому законопроекті коло суб’єктів, які можуть здійснювати аналогічні функції, пропонують розширити.

«Це надважливий крок до масштабного нарощування власного видобутку та запуску нових вітчизняних проектів у газовій сфері», — написав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй Facebook- сторінці.