Рада ухвалила пільги для постраждалих учасників Революції Гідності
flickr.com/nessa_flame

Рада ухвалила пільги для постраждалих учасників Революції Гідності

Верховна Рада підтримала в цілому законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на сайт Верховної Ради.

Згідно з прийнятим законопроектом постраждалим учасникам Революції Гідності призначать відповідні пільги та гарантії соціального захисту.

За відповідний законопроект проголосували 241 депутатів.

Початково законопроект №5697 передбачав надання статусу учасника бойових дій постраждалим на Майдані. Однак після звернень представників учасників Революції Гідності, які наполягали, що таке визначення буде мати негативні наслідки при захисті прав у судах, цей пункт виключили із закону. Про це повідомляє «РБК».

Замість нього у законопроект додали норму, яка визначає окремий статус постраждалих учасників Майдану та призначає їм такі ж пільги, як і учасникам бойових дій.

Законом передбачається відповідне посвідчення. Якщо учасник бойових дій одночасно є учасником Революції Гідності, він може отримати одне з двох посвідчень на вибір.

Дія цього пункту не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил України та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження під час виконання службових обов’язків, пов’язаних із подіями Революції Гідності.