Рада ухвалила законопроект про реінтеграцію Донбасу

Рада ухвалила законопроект про реінтеграцію Донбасу

Сьогодні, 18 січня, народні депутати підтримали законопроект №7163 Петра Порошенка ««Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях».  Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на сайт Верховної Ради.

За відповідне рішення проголосували 280 депутатів.

Перед остаточним голосуванням парламентарі розглянули 672 поправки. За ту, яка передбачає розрив дипвідносин з РФ, не проголосували.

Водночас депутати не проголосували за поправку №662 до законопроекту про деокупацію Донбасу, на якій наполягав Комітет з безпеки та оборони. Відповідна поправка пропонувалася у перехідних положеннях про зміни до закону про контррозвідку.

За словами депутатки Альони Шкрум, поправка надавала право СБУ на всій території України без рішення суду проводити перевірки електронної пошти, профілів у соцмережах та прослуховувати телефонні розмови.

У поправці зазначалося, що в межах «оперативно технічних пошукових заходів», щоб «отримати попереджувальну інформацію» у випадку загрози вчинення терористичного акту, при проведенні антитерористичної операції або при здійсненні оборонних заходів у Донецькій та Луганській областях спецслужби прослуховуватимуть дзвінки, читатимуть електронну пошту та переглядатимуть облікові записи громадян у соцмережах. І для цього не обов’язково бути мешканцем, чи переселенцем з Донецької та Луганської областей.

Вказано, що ці пошукові заходи спрямовані на протидію російській збройній агресії в Луганській та Донецькій областях, проте здійснювати пошуки можна по всій території України.

Нагадаємо, що Рада у першому читанні підтримала законопроект №7163 Порошенка «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях».