Рада зробила католицьке Різдво вихідним днем
А. Ковальчук / Верховна Рада України

Рада зробила католицьке Різдво вихідним днем

Сьогодні Верховна Рада проголосувала за визнання католицького Різдва, що святкують 25 грудня, вихідним днем. Крім того, нардепи скасували вихідний день 2 травня. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Верховної Ради України. 

За проект закону №5496 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів», проголосували 238 депутатів.

Як зазначається у пояснювальній записці до прийнятого сьогодні закону, він покликаний забезпечити права великої частини населення України на святкування Різдва у той день, який відповідає їх релігійним та світоглядним переконанням. Для цього необхідно долучити цей день до числа офіційних святкових днів України.

«Загалом у світі більшість християнських церков відзначає Різдво Христове саме 25 грудня. Для багатьох українців така дата також є прийнятною з огляду на оптимізацію святкування релігійного свята Різдва Христового, що супроводжується постом, та світського — Нового року», — зазначають автори законопроекту.

Проект закону було прийнято з поправкою про скасування вихідного дня 2 травня, внесеною спікером парламенту Андрієм Парубієм.