Раді пропонують ввести обов’язкову реєстрацію домашніх тварин
flickr.com/indrakurniawan

Раді пропонують ввести обов’язкову реєстрацію домашніх тварин

У Верховній Раді 20 жовтня зареєстрували проект закону №7220 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин». В документі пропонується ввести реєстрацію домашніх улюбленців в обов’язковому порядку. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на зареєстрований законопроект.

Диких та безпритульних тварин також необхідно буде вносити до реєстраційного списку та чіпувати. Затрати на їх реєстрацію покладуть на місцеві органи влади. Власники домашніх тварин, згідно із проектом закону, будуть реєструвати своїх улюбленців за власний кошт.

«Реєстрація домашніх, опікуваних тварин є платною. Витрати на їх реєстрацію (виготовлення та видача паспорта, жетона (іншого відмінного знаку), чипування, комп’ютерні послуги, надання друкованих матеріалів щодо поводження з тваринами) відшкодовуються власниками, опікунами тварин організаціям, що здійснюють реєстрацію тварин, відповідно до положень цього Закону», — пояснюють автори документу.

Відповідно до законопроекту, під реєстрацію підпадатимуть тварини, які досягли 2-місячного віку. Крім того, у 5-денний термін необхідно буде зареєструвати придбану тварину. Також за 5 днів слід повідомити ветеринарну службу про переїзд з домашнім улюбленцем.

Автори законопроекту пропонують ввести обов’язкове відвідування ветеринарних клінік – не рідше, ніж раз на три роки. Також  хочуть заборонити розводити потомство на дому – це доведеться робити виключно в ліцензованих племінних розплідниках і кінологічних клубах, які отримати на це ліцензію.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що чіпування та реєстрація тварин дозволить підвищити рівень відповідальності їх власників. Дані на чипі допожуть не лише стежити за належим поводженням з тваринами, але й контролювати санітарно-епідемічну ситуацію.

«Це допоможе налагодити в країні централізовану систему контролю за вакцинуванням тварин від сказу, що буде гарним запобіжником розповсюдження хвороби», — зазначено у пояснювальній записці.

Контроль за виконанням нововведення пропонують покласти на Нацполіцію України.

Нагадаємо, нещодавно у Київраді запропонували створити зоополіцію.