Ремонт доріг в Україні відтепер буде з гарантією на 10 років, - Омелян
facebook.com/volodymyr.omelyan

Ремонт доріг в Україні відтепер буде з гарантією на 10 років, — Омелян

Україна переходить на десятирічні гарантії підрядників на якість ремонту автодоріг. Про це під час огляду автодороги Східниця-Пісочна на Львівщині заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає Укрінформ.

«Другий рік в Україні всі компанії, які здійснюють дорожні роботи, дають гарантії мінімально на п’ять років. А тепер ми переходимо на десятирічні гарантії», — зазначив міністр.

Омелян заявив, що це не просто слова чи обіцянки, а зобов’язання компанії-підрядника в разі будь-яких дефектів усувати їх власним коштом. Цього року вперше провели перевірку всіх доріг, побудованих в 2016 році. Дефекти виявлені на чверті з них, і всі були усунуті підрядниками.

Зазначається, що лише незначний відсоток компаній вирішили схитрувати та подати позов до суду. Однак вони закрили собі шлях для подальшого розвитку та участі в тендерах в Україні.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка доповнив, що з 200 кілометрів доріг, відремонтованих минулого року в регіоні, дефекти були виявлені на єдиній дорозі — Броди-Тернопіль. Їх було усунуто за рахунок компанії-підрядника. Такий підхід буде до всіх відремонтованих автодоріг.

Також зазначається, що під час робочої поїздки до Львівської області Володимир Омелян оглянув відрізки доріг Миколаїв-Жидачів-Калуш і Східниця-Пісочне, де наразі проводиться капітальний ремонт за рахунок митного експерименту.