РФ погрожує Україні "жорсткими діями у відповідь" через затримання екіпажу "Норду"  "
dpsu.gov.ua

РФ погрожує Україні «жорсткими діями у відповідь» через затримання екіпажу «Норду» «

Росія висунула ультиматум Україні та озвучила нові погрози через екіпаж «Норда». Росія вимагає, щоб українські прикордонники дозволили членам екіпажу затриманого риболовецького судна виїхати з країни. Про це йдеться в заяві російського МЗС.

«19 квітня у київському аеропорту «Жуляни» представники прикордонної служби України в черговий раз не пропустили рибалок — громадян Росії, які показали російські паспорти, на авіарейс до Мінська. Їхні документи під надуманим приводом були вилучені, а на моряків складені протоколи про адміністративне порушення. Хоча раніше в той же день і з того ж аеропорту на Батьківщину через Мінськ за російськими паспортами вилетіли два члени екіпажу судна «Норд», – йдеться в повідомленні.

Як стверджують у Росії, відбувається «насильницьке примушення до українського громадянства» і створюється «неможливість вільно покинути Україну», що «грубо порушує основоположні права людини, суперечить цивілізованим нормам міжнародних відносин».

Крім того, в РФ озвучили нові погрози в бік України.

«Вимагаємо припинити знущатися над російськими громадянами і дати їм можливість, нарешті, безперешкодно повернутися додому, до своїх сімей. Наше терпіння не безмежне. Залишаємо за собою право на жорсткі дії у відповідь».

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі українські прикордонники затримали риболовецьке судно «Норд», екіпаж якого складав 10 чоловік. Члени його екіпажу порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України. Судно, зареєстроване на тимчасово окупованій території АР Крим, йшло під прапором РФ. У всіх членів команди були паспорти громадян Росії.

Судно було відбуксовано в Бердянськ, а проти його екіпажу порушено низку справ. Згодом члени екіпажу судна «Норд» за сприяння російської дипломатичної служби намагалися двічі покинути територію України через Гоптівку та Чонгар.

За інформацією ДПСУ, 19 квітня двом членам екіпажу судна «Норд», обманним шляхом таки вдалося виїхати з України в Білорусь.