Рішення МОЗ про підвищення норм електромагнітного випромінювання призупинено на невизначений термін

Травневе рішення МОЗ про підвищення норм електромагнітного випромінювання призупинено на невизначений термін, а операторів мобільного зв’язку зобов’язали зменшити потужність базових станцій. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Інтерфакс.

У травні МОЗ України підписало наказ про внесення змін до санітарних норм і правил захисту населення від дії електромагнітних випромінювань. Це рішення допомагало мобільним операторам зменшити інвестиції на побудову сучасних мереж і скоротити кількість дозвільних документів під час впровадження технології мобільного зв’язку четвертого покоління (4G, LTE).

«Інститут громадського здоров’я» не погодився з рішенням МОЗ, аргументуючи це впливом випромінювання на здоров’я людини, і подав скаргу. У листопаді Окружний суд відхилив цю скаргу громадської організації.

«Інститут громадського здоров’я» подав апеляцію на рішення Окружного суду, і 7 грудня Київський апеляційний адмінсуд задовольнив скаргу громадської організації і призупинив до вирішення справи в суді дію наказу Міністерства охорони здоров’я, яким збільшувалися норми допустимого електромагнітного випромінювання з 2,5 мкВт/кв. см до 10 мкВт/кв. см і скасовувалися санітарні паспорти на базові станції України.

Таке рішення не співпадає з інтересами мобільних операторів, зокрема президент «Київстару» Петро Чернишов на своїй Facebook-сторінці написав:

«Кожен з вас хоче якісний зв’язок, правда? І споживання трафіку зростає — по 120% щокварталу. 4G теж потрібно якось розгортати! А тут на тобі — ми повинні знову зменшити потужність базових станцій».

Президент «Київстару» також зазначає, що є країни, у яких діють ще більш високі норми випромінювання.

«У країнах Скандинавії норми випромінювання набагато вище — 100 мкВт / см2…», — заявив Петро Чернишов.