РНБО ухвалила проект закону «Про національну безпеку України»
president.gov.ua

РНБО ухвалила проект закону «Про національну безпеку України»

Рада національної безпеки та оборони України підтримала проект закону “Про національну безпеку України”. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу відомства.

Зазначається, що цей закон розроблявся у тісній взаємодії з експертами НАТО, США та Євросоюзу з метою приведення української законодавчої бази у відповідність до стандартів держав-членів НАТО. Очікується, що після ухвалення Парламентом він стане основою для розробки та оновлення законодавства у сфері національної безпеки і оборони.

«Проект ставить перед собою завдання членства України і в Європейському Союзі, і в Північноатлантичному договорі, що має бути безумовною гарантією безпеки, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави», — заявив Президент України Петро Порошенко на засіданні РНБО.

За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, закон «Про національну безпеку України» має узагальнити усі вже запроваджені та заплановані реформи сектору безпеки і оборони. Закон поєднає у собі не лише базові засади безпеки, а й питання демократичного цивільного контролю та основи планування у цих сферах.

Турчинов додав, що проект закону орієнтований на підвищення ефективності діяльності усіх складових сектору безпеки і оборони відповідно до норм НАТО та ЄС.

«Якнайшвидше ухвалення цього законопроекту має стати важливим елементом у сфері захисту української державності та протидії російській агресії», — наголосив секретар РНБО.