Рятувальний пост в обсерваторії в Карпатах допоможе туристам перечекати негоду
facebook.com/chornogora.rescue11

Рятувальний пост в обсерваторії в Карпатах допоможе туристам перечекати негоду

В обсерваторії на горі Піп Іван у Мармароському масиві Карпат обладнано спеціальне приміщення, де туристи зможуть зупинятися у випадку складних погодних умов. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Чорногірський пошуково-рятувальний пост.

Зазначається, що в покинутій обсерваторії, яку почали відновлювати восени, тепер облаштовано двокімнатне приміщення, яке туристи зможуть використовувати в якості укриття на випадок негоди та інших ускладнень, що виникатимуть при сходженні на вершину.

«Основний корпус обсерваторії наразі закритий для відвідувачів, протягом літа-осені у ньому проводилися будівельні роботи, а на зимовий період його законсервовано. Однак, зважаючи не те, що г. Піп Іван відвідує значна кількість туристів, при рятувальному пості обладнано приміщення, у якому можна перечекати ускладнені метеорологічні умови. Слід наголосити, що дане приміщення не є туристичним притулком, а радше, укриттям на випадок різного роду ситуацій, що можуть виникнути під час сходжень на гору», — повідомляє офіційна Facebook-сторінка Чорногірського гірського пошуково-рятувального посту.

Також зазначається, що двокімнатне приміщення, призначене для туристів, не опалюється. В одній кімнаті вздовж стін встановлено лави та стіл, у іншій обладнано двоярусні дерев’яні нари на 6 осіб.

Як повідомила ДСНС, сьогодні, 30 жовтня, очікується значне погіршення погодних умов в Україні, а в Карпатських горах через опади існує загроза сходження селевих потоків.

Нагадаємо, наразі з усіх приміщень обсерваторії реконструйовано рятувальний пункт, який тепер працюватиме постійно. Решту приміщень планують відновити в найближчому майбутньому й використовувати для наукових досліджень.

фото: Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост