СБУ опитає звільнених з полону заручників на предмет вербування Росією
facebook.com/SecurSerUkraine

СБУ опитає звільнених з полону заручників на предмет вербування Росією

Звільнених з полону бойовиків українських заручників опитають на предмет їх можливого ​​вербування російськими службами. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

У відповідь на запитання журналіста про те, чи буде СБУ перевіряти звільнених українських заручників на предмет їх можливого ​​вербування Росією, глава СБУ Василь Грицак заявив:

«Так, звичайно, ми будемо їх опитувати щодо обставин їх перебування в полоні. Є таке поняття, як контррозвідувальне опитування, і ми обов’язково його проведемо».

Він додав, що контррозвідувальне опитування проводиться, коли обставини потрапляння в полон не до кінця з’ясовані.

«Ми прекрасно розуміємо, що стосовно наших військовослужбовців, та й усіх громадян України, які перебувають або перебували в полоні, здійснюється не тільки фізичний та психологічний тиск, а й проводиться вербування», — наголосив Грицак.

За його словами, СБУ також опитає звільнених на предмет отримання інформації щодо місцезнаходження інших заручників і тих, хто числиться зниклими безвісти.

«Зараз ми обов’язково попрацюємо з тими хлопцями, які повернулися додому, проведемо детальне опитування: де, з ким, в яких місцях вони, можливо, мали контакти з тих людей, хто вважається зараз в полоні або зниклими безвісти, а таких, за нашими даними, 402 людини. Можливо, долю деяких з них нам і вдасться з’ясувати «, — резюмував глава СБУ.

Він нагадав, що наразі 103 українця знаходяться в полоні. Загалом СБУ має дані про місцезнаходження в окремих районах Донецької і Луганської областей 108 осіб.

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та наймасштабніший обмін. За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Одна особа після звільнення вирішила залишитися на окупованій території. Україна передала на окуповану територію 233 людини.