СБУ попереджає про можливість нової кібератаки
Yuri Samoilov / Flickr

СБУ попереджає про можливість нової кібератаки

Служба безпеки України попереджає про підготовку нової хвилі масштабної кібератаки на державні структури та приватні компанії. Про це повідомляє офіційний сайт відомства.

За інформацією спецслужби, цілями зловмисників можуть стати великі державні та приватні компанії. Основною метою можливої кібератаки в СБУ називають порушення звичайного функціонування інформаційних систем, що може призвести до дестабілізації ситуації в країні.

Згідно з повідомленням, фахівці Служби безпеки отримали дані, що атаку можуть здійснити з використанням оновлень, у тому числі призначених для загальнодоступного програмного забезпечення. В СБУ зазначають, що механізм реалізації нової кібератаки може бути подібним до тієї, що сталась у червні 2017 року.

У спецслужбі дали рекомендації, які мають допомогти уникнути пошкодження та блокування інформаційних систем. В СБУ радять оновити бази антивірусних програм на серверах і робочих станціях, створити резервні копії важливої інформації, та забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, в тому числі — операційної системи Windows усіх без винятку версій.