СБУ повідомило про результати протидії гібридній агресії РФ в інформаційному просторі

Упродовж 2017 року співробітники контррозвідки СБУ у сфері інформаційної безпеки припинили діяльність 388 зловмисників, причетних до адміністрування та модерування антиукраїнських ресурсів у Інтернеті. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу СБУ.

За матеріалами спецслужби зареєстровано 43 кримінальні провадження стосовно агітаторів, які у соцмережах (здебільшого російських) закликали до повалення конституційного ладу та державної влади та проведення масових заворушень та іншу антиукраїнську пропаганду.

Зазначається, що з початку року суди внесли 36 обвинувальних вироків власникам та адміністраторам антиукраїнських спільнот та сторінок у соціальних мережах, зокрема «ВКонтакте» та «Одноклассники».

Дії зловмисників кваліфіковані за ст. 109 (насильницька зміна чи повалення конституційного ладу), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу.

Цьогоріч співробітники СБУ припинили використання міжнародними злочинними угрупуваннями 24 сайтів, через які здійснювалася координація терористичної та іншої протиправної діяльності.

Також було припинено функціонування мережі з 10 інформаційних сайтів, створеної російськими спецслужбами з метою поширення неправдивих повідомлень в рамках гібридної інформаційної агресії проти України.

Ресурси, які входили до мережі, були зареєстровані з використанням викрадених на території РФ паспортів українських заробітчан.

Також у 2017 році співробітники СБУ розпочали масштабні профілактичні заходи з локалізації загроз стабільній роботі сайтів доменної зони «GOV.UA», виділеної для державних інформаційних ресурсів.

За висновками аналітиків, понад 2,5 тисячі ресурсів доменної зони «GOV.UA», функціонували із численним порушеннями вимог чинного законодавства. Вжиті співробітниками заходи дозволили попередити загрози стабільній роботі понад 60 державних інформаційних ресурсів.