СБУ провела обшуки у квартирі звинуваченого у сепаратизмі соліста Львівської опери

Працівники СБУ провели обшуки у квартирі соліста Львівської опери Миколи Санжаревського ввечері у вівторок, 16 січня. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на видання «ZAXID.NET».

Відповідну заяву зробив речник СБУ Львівщини Олег Александров.

Він зазначив, що обшуки тривали близько 2 годин, Санжаревський був присутній під час цих подій.

У ході слідчих дій правоохоронці вилучили техніку та носії інформації. Їх досліджуватимуть в рамках досудового розслідування.

В СБУ уточнили, що Санжаревський спершу прийшов в управління СБУ, а після цього у нього провели обшуки.

«Слідчі дії проводилися у рамках раніше відкритого кримінального провадження за ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації)», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Миколу Санжаревського внесли до бази сайту «Миротворець». На сайті його звинуватили у «проведенні антиукраїнської пропаганди» та «зборі коштів для бойовиків ДНР».

Інформація про те, що соліст львівської Опери поширює дописи від сепаратистських спільнот на своїй сторінці ВКонтакте та відверто підтримує самопроголошені республіки «ЛНР» та «ДНР», з’явилася у вівторок, 9 січня. Першою про це написала одеська журналістка та блогерка Олена Добровольська, опублікувавши скріншоти сторінки Миколи Санжаревського. За даними журналістки, чоловік також займався збором грошей для сепаратистських організацій через WebMoney.

Сам Микола Санжаревський заперечив звинувачення у підтримці сепаратистів і невдовзі звернувся до СБУ для проведення перевірки. Сам він заявляє, що втратив доступ до сторінки у Вконтакте.

«Річ в тому, що доступ до сторінки в ВК був втрачений ще у 2014, спроби відновлення паролю нічого не дали. Десь у 2015 або 2016 СБУ вже проводила перевірку щодо подібних звинувачень і моєї причетності до протиправних дій не виявили. Але, судячи з повторного резонансного звинувачення, я вимушений буду запросити нову перевірку (чи щось на кшталт цього), оскільки такі звинувачення можуть знищити все, що я і моя команда створили, та назавжди сплюндрувати моє ім’я» – заявив Микола Санжаревський у коментарі для «ZAXID.NET».

Водночас на наступний день після публікації звинувачень керівництво оперного театру також звернулося з офіційним запитом до СБУ.