СБУ розпочали слідство стосовно роботи компартії: знайдено матеріали із забороненою символікою
ssu.gov.ua

СБУ розпочали слідство стосовно роботи компартії: знайдено матеріали із забороненою символікою

Слідчі СБУ здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення дій з метою захоплення державної влади за ч. 1 ст. 109 та ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на прес-службу СБУ. 

У ході розслідування правоохоронці встановили механізм організації проплачених акцій протесту для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, які було скеровано за дорученням російських кураторів.

Фото: ssu.gov.ua

Також слідство отримало інформацію про причетність до антидержавної діяльності представників Комуністичної партії України.

Фото: ssu.gov.ua

Співробітники спецслужб провели низку санкціонованих обшуків у Києві та області за місцями проживання керівників компартії.

Фото: ssu.gov.ua

Під час слідчих дій правоохоронці виявили агітаційні матеріали із забороненою символікою комуністичного тоталітарного режиму. З попередніми свідченнями, комуністичною партією планувалися протиправні дії на замовлення російських кураторів для публічного поширення 9-го травня.

Це мало дестабілізувати суспільно-політичне становище в державі та спровокувати масові занепокоєння.

Наразі триває досудове слідство.

Нагадаємо, згідно зі статтею «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» радянська символіка в Україні — заборонена, а її розповсюдження карається законом.