СБУ співпрацюватиме з бізнес-омбудсменом у розгляді скарг бізнесу
facebook.com/BusinessOmbudsmanUkraine
Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.

СБУ співпрацюватиме з бізнес-омбудсменом у розгляді скарг бізнесу

Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета та голова Служби безпеки України Василь Грицак підписали меморандум про партнерство. Мета меморандуму — покращити співпрацю між Радою бізнес-омбудсмена та СБУ при розгляді скарг від бізнесу. Про це повідомляє прес-служба Ради бізнес-омбудсмена. 

Підписаний документ передбачає створення експертної групи, яку очолюватимуть заступники голови СБУ та бізнес-омбудсмена. Експертна група буде займатися розглядом конкретних скарг на дії Служби безпеки та її регіональних представництв. Також новий орган працюватиме над пропозиціями з удосконалення законодавства, відстеженням і припиненням порушень з боку чиновників.

За інформацією Альгірдаса Шемети, всього 3% скарг із загальної кількості звернень до Ради бізнес-омбудсмена стосуються дій СБУ, хоча серед цих скарг є резонансні справи. Також зазначається, що станом на кінець другого кварталу 2017 року Служба безпеки України виконала 95% наданих бізнес-омбудсменом рекомендацій.

«Наша мета – зробити меморандум робочим інструментом. Як показує практика, після підписання меморандумів з державними органами значно збільшується кількість виконаних рекомендацій. Я впевнений, що меморандум, який ми підписали сьогодні, дозволить нам оперативно вирішувати проблеми бізнесу з СБУ», – підкреслив бізнес-омбудсмен.

Очільник СБУ Василь Грицак відзначив: «Ми хочемо, щоб механізм роботи з Радою бізнес-омбудсмена не був формальним, а реально працював. Зі свого боку, ми готові всіляко сприяти Раді в реалізації її прав».

Раніше Рада бізнес-омбудсмена підписала меморандуми про співпрацю з вісьмома державними органами: Державною фіскальною службою, Міністерством екології та природних ресурсів, Державною регуляторною службою, Міністерством юстиції України, Національним антикорупційним бюро, Київською міською державною адміністрацією, Національною поліцією і Національним агентством  із запобігання корупції.

Як ми повідомляли раніше, 30 серпня було анонсовано створення робочої групи для розслідування конфліктів між бізнесом та СБУ.