СБУ та НАБУ викрили розкрадання понад 1,4 млрд гривень «Нафтогазу»

Працівники СБУ, НАБУ та Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), виявили незаконну схему, за якою державному підприємству ПАТ НАК «Нафтогаз України» завдано збитків на 1,4 млрд гривень. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт СБУ.

Як зазначили в Спецслужбі, правоохоронці встановили, що впродовж 2013-2015 років до «Нафтогазу» та Нацкомісії надходили недостовірні дані про споживання газу.

Представники двох комерційних структур вказували у поданій звітності про обсяги споживання так званого «комунального газу», який призначений для потреб населення. Фактично паливо використовували в комерційних цілях.

«Протиправні дії підприємців призвели до необхідності покриття збитків Нафтогазу із державного бюджету в особливо великих розмірах», — повідомили у СБУ.

З огляду на це Служба безпеки України ініціювала перед Нацкомісією позапланові перевірки комерційних структур. Перевірки підтвердили факт нецільового використання газу для побутових потреб населення.

НАБУ за матеріалами СБУ та НКРЕКП відкрило кримінальне провадження за фактами вчинення кримінальних правопорушень, які передбачені:

  • частиною 5 статті 191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах),
  • частиною 2 статті 366 ККУ (Службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

Оперативники СБУ встановили особи основних фігурантів справи.

Вирішується питання щодо оголошення їм підозр та обрання запобіжних заходів. Триває досудове слідство.