СБУ затримала постачальників небезпечних м'ясопродуктів до дитсадків і лікарень Житомирщини
ssu.gov.ua

СБУ затримала постачальників небезпечних м’ясопродуктів до дитсадків і лікарень Житомирщини

На Житомирщині працівники Спецслужби викрили незаконну та небезпечну діяльність ділків, які реалізовували до дитячих садочків та медустанов м’ясні продукти із вмістом консервантів та хімічних речовин. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт СБУ.

Згідно з налагодженою схемою «бізнесу», один зі зловмисників зареєстрував для участі у тендерах фірми, які нібито займалися виведенням худоби.

Завдяки зв’язкам з посадовцем тендерного комітету одна із фіктивних фірм перемагала на конкурсі, виборовши право постачати продукцію до соцзакладів Житомирської області. Загальна вартість м’ясних продуктів становила близько 16 млн гривень.

На спеціальному обладнанні харчі, які призначалися для дітей та пацієнтів, начиняли хімією та консервантами, забороненими згідно з тендерними умовами.

«Оборудка дозволяла комерсанту, зокрема, збільшувати вагу м’яса, що постачалося за кошти міського та обласного бюджетів», — зазначають в СБУ.

Навар «бізнесмен» виводив готівкою через підконтрольні фіктивні фірми.

На виробництві, робочих місцях та на місці проживання фігурантів справи провели обшуки. На трьох виробничих лініях було виявлено понад 10 тонн небезпечної готової продукції. Крім того, було знайдено фінансово-господарські документи та банківські картки з доказами проведення оборудки.

Правоохоронці також обшукали одного працівника Житомирської міськради та ветлікаря, який видавав документи, що засвідчували якість м’ясопродукції.

Відкрито кримінальне провадження за статтями ККУ 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та 205 (Фіктивне підприємництво)

Слідчі встановлюють можливу причетність справи інших чиновників, які за своїми посадовими обов’язками мали б контролювати якість продукції підрядника.