Схвалено стратегію Мін'юсту щодо інформування громадян про їхні права
acebook.com/PavloPetrenko.official

Схвалено стратегію Мін’юсту щодо інформування громадян про їхні права

Нацрада реформ проголосувала за прийняття Стратегії інформування громадян України про права, які гарантовані їм Конституцією та українськими законами України, строком до 2019 року. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням офіційний сайт Міністерства юстиції України.

Положення документа будуть реалізовувати в рамках всеукраїнського правопросвітницького проекту Мінюсту «Я МАЮ ПРАВО!».

За словами президента України Петра Порошенка, проект допоможе громадянам безкоштовно отримувати юридичні консультації: як нарахувати субсидію, як боротись із незаконним захопленням власності, яким чином захиститись від тих чи інших дій місцевої влади, яким чином захистити свої права.

«І це буде не просто правова безоплатна допомога у судах, яка є і зараз. А це – безоплатні юридичні консультації, на які будуть мати право найменш захищені верстви населення», — уточнив президент.

Міністр юстиції Павло Петренко вбачає у проекті серйозний крок на шляху забезпечення правової свідомості громадян і подолання нігілізму, який панує в суспільстві

«Ми зробили ще один серйозний крок на шляху забезпечення правової свідомості громадян і подолання нігілізму, який панує в суспільстві. Знання своїх прав – це найкраща зброя проти свавілля чиновників, які часто користуються неосвіченістю українців у своїх цілях. Проти нечистих на руку громадян, які намагаються покращити своє життя за рахунок інших», — прокоментував прийняття стратегії Міністр юстиції Павло Петренко.

Реалізація прийнятої стратегії відбуватиметься в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який діє на всій території України за наступними напрямками:

— МаскиШоуСтоп — прийняття закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес;
— ЧужихДітейНеБуває — прийняття закону щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів;
— АгроРейдериСтоп — створення антирейдерських аграрних штабів по всій Україні;
— ХабарЗаНавчанняСтоп — боротьба з корупцією у вишах.

Про запуск програми було оголошено влітку цього року.

«Проект запроваджується нашими управліннями юстиції у регіонах, а також 550 центрами та бюро безоплатної правової допомоги по всій Україні», — зазначив міністр юстиції.

За ініціативи Порошенка правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» взято під патронат глави держави. 2018 рік оголосили роком початку реалізації зазначеної ініціативи ініціативи.