Швидкість перед пішохідними переходами знизять до 50 км/год

Швидкість перед пішохідними переходами знизять до 50 км/год

Очікують, що нововведення дозволить скоротити аварійність на дорогах України. Про це повідомив Укравтодор на своїй сторінці в Facebook.

Згідно досліджень міжнародних експертів, показники травмування та смертності на українських дорогах є одними з найвищих у світі. Основною проблемою називають високий ліміт швидкості у населених пунктах – 60, 90 та 110 км/год.

У ході досліджень прийшли до висновку, що пішохід, збитий автомобілем на швидкості 60 км/год має шанс вижити лише у 30% випадків, а на швидкості 50 км/год ймовірність вижити зростає вдвічі – до 60%.

Держагентство автомобільних доріг України вирішилося прислухатися до рекомендацій компанії COWI з питань дорожньої безпеки та Європейського інвестиційного банку щодо зменшення швидкості перед пішохідними переходами до 50 км/год.

Нововведення запровадять на міжнародних дорогах до кінця року. У 2018 році обмеження швидкості введуть на національних та регіональних трасах.

Крім того, експерти вказали на відсутність у населених пунктах України тротуарів, високу фактичну швидкість, вільний доступ пішоходів до доріг (навіть на дорогах із 4-6 смугами), рух пішоходів по узбіччю, велику кількість переходів в одному рівні та нестачу переходів в різних рівнях.

Окрім зниження швидкості перед пішохідними переходами, міжнародні аудитори надали Україні ряд рекомендацій: стримувати потік у населених пунктах, змінити підхід щодо регулювання змішаного потоку, визначити пріоритетність руху.

Користувачі соцмереж неоднозначно відреагували на очікувані зміни в правилах дорожнього руху.