Спалах гепатиту у Миколаєві: госпіталізовано 37 осіб
flickr.com/please

Спалах гепатиту у Миколаєві: госпіталізовано 37 осіб

Через спалах гепатиту А у Миколаєві госпоталізовано 37 осіб, серед яких 6 дітей. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на місцеве видання «Свідок.інфо».

Радник голови ОДА Євген Шевченко зазначив, що сезонне підвищення захворюваності на гострий вірусний гепатит А в Миколаївській області спостерігається щороку. Так, у 2016 році захворіло 58 осіб, з них 35–діти; у 2017 році захворіло 43 особи, з них 12 дітей.

Як повідомляє видання «Новости N», перший випадок захворювання у Миколаєві зафіксували 27 листопада 2017 року. Згодом кількість хворих поступово збільшувалася, а починаючи з 28 грудня випадки захворювання стали масовими.

За словами головного санлікаря області Олександра Ігнатенка, попередньо причиною захворювання вважають вживання неякісної води вода з пунктів розливу. Загалом було зафіксовано чотири вогнища захворювання.

«Після додаткового опитування хворих ми зупинилися на тому, що це вода з пунктів розливу. Після нанесення вогнищ появи захворювання на карту ми побачили, що в основному задіяні район Сухого Фонтану, Центрального ринку, Ліски та Намив», — заявив він.

У Держспоживслужбі почали перевірку семи місць, де хворі на гепатит жителі Миколаєва брали воду, звідти були взяті зразки рідини.

В адміністрації нагадали, що для запобігання зараження гепатитом А необхідно пити виключно кип’ячену воду, дотримуватися гігієни рук і тіла, чистоти посуду, вживати тільки якісні продукти після їх термічної обробки.

Гепатит А (також Хвороба Боткіна) — гостре інфекційне захворювання печінки, збудником якого є вірус гепатиту А. Вірус добре передається через заражену їжу і воду. Інкубаційний період — від двох до шести тижнів, в середньому — 28 днів.