Співпраця антикорупційних органів із ФБР відбувається в рамках закону, — Холодницький, Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що співпраця антикорупційних органів України, зокрема, очолюваного ним відомства, із Федеральним бюро розслідувань США відповідає нормам законодавства двох країн і міжнародного права. Як повідомляє Main.in.ua, про це він зазначив у коментарі Радіо Свобода під час Глобального форуму з повернення активів у Вашингтоні.

«Було дуже неприємно, коли нашим колегам із ФБР просто на рівному місці жбурнули камінь. Не зовсім приємні враження від цього, як у мене особисто, так і у наших колег з ФБР США. Я думаю, що вони відреагують таким сухим роз’ясненням того, що відбулось, яка форма нашої співпраці, і що ця співпраця повністю відповідає вимогам, як національного законодавства США і України, так і вимогам міжнародного законодавства. Тому такі істеричні заяви генпрокурора все ж таки свідчать про те, що ми дуже близько до кінця. Чи дійдемо ми до нього, це питання політичної волі», – наголосив Ситник.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький відзначив, між українськими антикорупційними органами та ФБР укладено меморандум про співпрацю.

«Я можу підтвердити, що в НАБУ на підставі заключених меморандумів є певна співпраця – не тільки з ФБР, в нас такі меморандуми є з антикорупційним директоратом Румунії, з Центральним антикорупційним бюро Польщі та низкою інших антикорупційних органів по всьому світу. Питання не втому, є чи немає співпраці, це вважається здоровим явищем…Наскільки я знаю як прокурор, який наглядав за цими справами, діяльність ФБР зводилась до консультування і, власне, до тих дій, які проводили вони в рамках меморандуму підписаного», – резюмував Холодницький.

Зазначається, що Державному департаменті США оприлюднили заяву, в якій висловили занепокоєння через можливий відступ України від боротьби з корупцією. Заява, найімовірніше, пов’язана з міжвідомчим конфліктом, який виник після спецоперації у Державній міграційній службі України щодо виявлення учасників організованого злочинного угруповання.

У НАБУ заявили, що співробітники СБУ та ГПУ зірвали спецоперацію та агента НАБУ, який був задіяний у справі як під прикриттям.

Напередодні у Вашингтоні стартував Глобальний форум із повернення активів, однією з центральних тем якого є повернення українських грошей.

Делегації очолюють генеральні прокурори та міністри юстиції. Генеральний прокурор України Юрій Луценко не приїхав на форум і заявив, що від ГПУ виступить його заступник, Євген Єнін має приєднатися до форуму сьогодні.

Україну на вступній сесії замість Луценка представив посол України в США Валерій Чалий. Прибули на захід також директор НАБУ Артем Ситник та керівник САП Назар Холодницький.

Нащодавно Генпрокурор України Юрій Луценко назвав незаконною співпрацю НАБУ із ФБР США.