Співробітники НУЦЗУ запатентували нову наукову розробку

Співробітники харківського університету ДСНС запатентували спосіб визначення динамічних характеристик теплових пожежних сповіщувачів. Про це повідомляє прес-центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Сьогодні, 22 вересня, Національний університет цивільного захисту України отримав оригінал патенту України на корисну модель «спосіб визначення динамічних характеристик теплових пожежних сповіщувачів».

 nuczu.edu.ua

Авторами проекту виявився творчий колектив у складі головного наукового співробітника науково-дослідного центру Юрія Абрамова, начальника кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт факультету цивільного захисту Віталія Собини та ад’юнкта Ярослава Кальченка.

«Даний спосіб доволяє підвищити точність визначення динамічних характеристик теплових пожежних сповіщувачів на рівні методичної похибки, яка не перевищує 2,0%», — зазначається в повідомленні.

28 серпня 2017 року відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» в Державному реєстрі патентів України зареєстрували чергову наукову розробку, заявником і власником якої є Національний університет цивільного захисту України.

Як зауважив проректор з наукової роботи Володимир Андронов, у 2016 році університет подав 40 заявок та отримав 35 охоронних документів на право інтелектуальної власності, а протягом 8-ми місяців 2017 року вже подано 35 заявок та отримано 32 патенти України на винаходи та корисні моделі, а також 7 позитивних рішень за результатами експертизи по суті на відповідність умовам патентоздатності.