Співробітнику НАБУ пропонували хабар у розмірі 800 тисяч доларів
facebook.com/nabu.gov.ua

Співробітнику НАБУ пропонували хабар у розмірі 800 тисяч доларів

Сьогодні, 24 листопада, детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Генпрокуратури викрили особу, яка пропонувала співробітнику НАБУ хабар у розмірі 800 тис доларів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційну Facebook-сторінку відомства.

Як зазначають в НАБУ, така сума пропонувалася за припинення розслідування детективами Бюро кримінального провадження, в ході якого було арештовано близько 450 млн гривень з рахунків підприємств, підконтрольних викритій особі.

Генеральний прокурор Юрій Луценко написав у Facebook, що цією особою є одесит Вадим Альперін, а посадовцем Бюро, якому було запропоновано хабар — керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський.

«За заявою НАБУ про пропонування хабаря керівнику головного підрозділу детективів НАБУ
ГСУ ГПУ зареєструвала провадження, в рамках якого зафіксовано пропозицію відомого одеського контрабандиста Альперіна виплатити 800 тис доларів за зняття арешту на рахунки підконтрольних йому підприємств у 450 млн гривень», — повідомив Луценко.

В Антикорупційному бюро заявили, що попередньо дії хабарника кваліфіковано за ч.3 ст.369 Кримінального кодексу «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі». Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 4 до 8 років з конфіскацією майна або без неї.

Наразі працівники Бюро вирішують питання вручення повідомлення про підозру та проводять невідкладні слідчі дії. Луценко зауважив, що у зв’язку зі спробою дачі хабара працівнику НАБУ Генпрокуратура проводить заходи для встановлення місця перебування підозрюваного та готує клопотання про арешт.