Справу з привласненням Межигір'я Януковичем відправлено до суду
vkurse.ua

Справу з привласненням Межигір’я Януковичем відправлено до суду

Слідчі Генеральної Прокуратури завершили досудове розслідування з приводу причетності екс-голови правління НАК «Надра України» Едуарда Ставицького, якого підозрюють у заволодінні Межигір’ям та Пуща-Водицею. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на повідомлення прес-секретаря генпрокурора Лариси Сарган.

Слідчими ГПУ завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою екс-голови правління НАК «Надра України» Едуарда Ставицького, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу та директора ТОВ «Танталіт», які підозрюються у заволодінні за попередньою змовою групою осіб (у змові із Януковичем В.Ф., матеріали за підозрою якого виділено в окреме провадження) державним майном в особливо великому розмірі, а саме у заволодінні об’єктами комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я» вартістю 540 млн. грн.

Під час розслідування було встановлено, що у 2007 співучасниками злочину, пов’язаного із заволодінням держмайном — майном комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я», а також вчинено заволодіння у спосіб прийняття окремих нормативно-правових актів щодо вилучення відповідних об’єктів державної форми власності із управління Держуправління справами, передачі таких об’єктів до статутного капіталу НАК «Надра України», їх виключення із переліку об’єктів, що забезпечують виконання державою своїх функцій та життєдіяльності держави в цілому, тобто виключення з переліку об’єктів, які відповідно до положень ст. 5 Закону України «Про приватизацію державного майна» відчуженню у будь-який спосіб не підлягали, подальшого внесення змін до статуту НАК «Надра України», — повідомляє Лариса Сарган.

За словами причесних, вони надавали можливість НАК самостійно приймати рішення щодо відчуження держмайна, тобто у спосіб застосування до правовідносин, пов’язаних із розпорядженням державного майна елементів іншого права, аніж прямо передбачених Законом України «Про приватизацію державного майна» від 04.04.1992, з наступною міною 25.09.2007 майна комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я» під виглядом рівноцінного на майно ТОВ «Медінвсеттрейд», вартістю 33 984 827, 00 грн.

Наразі у вказаному кримінальному провадженні складено затверджено звинувачувальний акт, який сьогодні було доставлено до суду.