Стала відома ціна проїзду по першій платній дорозі в Україні
flickr.com/asolovyov

Стала відома ціна проїзду по першій платній дорозі в Україні

Проїзд по першій в Україні платній дорозі, яка з’єднуватиме Київ і Білу Церкву, обійдеться водіям в приблизно 4,5 євро при середньому тарифі 9 євроцентів за кілометр. Про це в ефірі телеканалу «Україна» повідомив радник глави Укравтодору Олександр Кава, повідомляє segodnya.ua 

«Максимальна швидкість пересування там буде складати 130-140 км/ч. Середня вартість разового проїзду становить 9 євроцентів за км, тобто в разі дороги Київ — Біла Церква це буде сума близько 4,5 євро», — пояснив Кава.

В Укравтодорі заявили, що будівництво нової платної траси проходитиме за кошти інвесторів. Планується, що ця дорога протягнеться тільки від Києва до Білої Церкви. У відомстві будівництво нової траси протяжністю 50 км оцінили в $300 млн. Протягом 25 років інвестор матиме змогу стягувати плату за проїзд, після завершення цього терміну дорога стане державною і безкоштовною.

Причиною рішення про будівництво нової дороги стало те, що наразі на міжнародній трасі Е-95 водії годинами стоять у пробках. «Розширити цю дорогу вже неможливо, дорога по суті експлуатується на межі своєї пропускної спроможності», — пояснює Кава. — «Проте можна побудувати нову платну».

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Укравтодор має намір двічі на рік проводити контроль якості дорожніх робіт.