Старий Верховний суд не зміг ухвалити рішення про свою ліквідацію через відсутність кворуму

Старий Верховний суд України не зміг прийняти рішення про припинення діяльності і свою ліквідацію через відсутність кворуму. Повідомляє Main.in.ua із посиланням на «УНН».

В умовах відсутності кворуму засідання Пленуму про припинення діяльності та ліквідацію Верховного суду не може розпочатися.

«Сьогодні ми планували провести Пленум про припинення діяльності та ліквідацію Верховного суду України в установленому законом порядку… Але так сталося, що один з колег не з’явився. У нас немає кворуму. Якщо немає кворуму, ми не можемо розпочати засідання Пленуму Верховного Суду України. Тому це засідання буде проведено пізніше, коли ми знайдемо кворум», — заявив в.о. голови ВСУ Василь Гуменюк.

На засіданні були присутні дев’ять суддів ВСУ, при необхідному для пленуму мінімумі у десять осіб. Причина відсутності судді нараз невідома.

Гуменюк не уточнив, коли відбудеться наступний Пленум Верховного суду, на якому розглянуть питання про ліквідацію суду. На його думку, Пленум відбудеться вже з нового року.

Зазначається, що старий і новий Верховні суди — це дві різні структури. На час передачі справ наступнику у складі старого суду залишилося лише 14 чинних суддів. Новий суд складатиметься з 120 суддів. 113 з  них розпочали свою роботу 15 грудня.

Нагадаємо, головою нового Верховного суду стала Валентина Данішевська.