«Студія 1+1» оскаржить у суді заборону показу серіалу «Свати»

Через заборону транслювати серіал «Свати» телекомпанія «Студія 1+1» подала позов до Міністерства культури та Держагентства з питань кіно. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу Окружного адмінсуду Києва.

Суд відкрив провадження у справі за позовом. Засідання заплановане на 15 лютого.

«Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом ТОВ «Телекомпанія «Студія 1+1″ до Міністерства культури України та Державного агентства України з питань кіно», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що позивач звертається до суду з проханням визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства культури «Про доповнення Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення СБУ» стосовно включення до цього переліку актора Добронравова.

Також телекомпанія просить суд визнати протиправним і скасувати наказ Держагентства з питань кіно щодо анулювання посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів.

Нагадаємо, наприкінці листопада минулого року в Україні заборонили показ усіх сезонів серіалу «Свати».

Раніше Служба безпеки заборонила в’їзд російському актору Федору Добронравову. Його внесли до переліку іноземних артистів, які загрожують безпеці і яким заборонений в’їзд.

«Свати» — комедійний серіал студії «Квартал 95». Добронравов грає у ньому одного з центральних персонажів — Івана Будька.

Влітку 2017 року стало відомо про початок зйомок сьомого сезону, які проходять у Білорусі. Прем’єра фільму була запланована на 2018 рік.