Створені за участю України ракети запустять у космос у листопаді
NASA's Marshall Space Flight Center / Flickr

Створені за участю України ракети запустять у космос у листопаді

Запуск трьох ракет, створених за участю України, заплановано на листопад цього року. Про це повідомляє «Аерокосмічний портал України» із посиланням на профільне видання Spaceflight Now.

7-8 листопада з космодрому Куру запустять ракету-носій Vega із супутником спостереження за Землею MN35-13 для Марокко, йдеться у повідомленні.

Ракета-носій Vega розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI). Маршовий двигун для ракети ступеня ракети розробили у державному підприємстві “Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К.Янгеля. Його виготовило Державне підприємство “Виробниче об’єднання “Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова”.

10 листопада з космодрому Воллопс (Вірджинія, США) запустять ракету-носій Antares з 9-им вантажним кораблем «Cygnus», який має доставити вантаж на Міжнародну космічну станцію.

Головним розробником ракети-носія Antares є американська компанія Orbital АТК. Основну конструкцію першого ступеня створюють українські державні підприємства космічної галузі КБ “Південне” ім. М.К. Янгеля та ВО “Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова” (Дніпро) спільно із підприємствами “Хартрон-АРКОС” (Харків), “Хартрон-ЮКОМ” (Запоріжжя), “ЧЕЗАРА”, “РАПІД” (Чернігів) та ін.

Також у листопаді з космодрому Байконур (Казахстан) планують запустити ракету «Зеніт-3Ф» (Zenit 3F). Згідно з даними видання, українська ракета «Зеніт» з російським верхнім ступенем «Фрегат» запустить супутник зв’язку «АнгоСат», який є першим супутником Анголи.