Суд частково задовольнив клопотання Саакашвілі про відвід суддів

Київський апеляційний адміністративний суд (КААС) частково задовольнив клопотання адвокатів екс-президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі про відвід колегії суддів. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Адвокат Руслан Чорнолуцький зазначив, що сторона Саакашвілі не довіряє цій колегії суддів через прискорене прийняття цієї справи до розгляду. За його словами, відповідно до практики Суду такі справи призначаються, як правило, не раніше, ніж через місяць після їх надходження. Водночас, представник управління ДМС в Київській області зазначив, що не бачить підстав для відводу колегії суддів.

Зазначається, що суд оголосив рішення, згідно з яким питання про відвід колегії суддів повинна вирішити інша судова інстанція. Тепер, згідно з процедурою, інша колегія суду має розглянути питання про відвід складу суду, який визначено для розгляду апеляції у справі про статус Саакашвілі в Україні. У випадку  ухвалення рішення про відвід когось із суддів або всієї колегії в КААС має бути сформована нова колегія для розгляду цього питання.

У зв’язку з цим поки відкладено розгляд апеляції управління Державної міграційної служби (ДМС) у Києві на рішення окружного адмінсуду Києва. Нагадаємо, суд відмовив екс-президенту Грузії у визнанні незаконним рішення ДМС про відмову визнання його особою, котра потребує додаткового захисту.

На початку листопада Саакашвілі оскаржив у суді рішення ДМС про відмову у наданні йому статусу біженця або у визнанні особою, яка потребує додаткового захисту. ДМС вдруге відмовила Саакашвілі у наданні відповідного статусу.

8 грудня позбавленого громадянства Міхеіла Саакашвілі затримали в Києві.

11 грудня Печерський суд Києва відмовив у клопотанні прокурорів узяти під домашній арешт Міхеіла Саакашвілі та відпустив його на час слідства. Прокуратура оскаржила відмову суду.

22 грудня проти судді, яка відпустила Саакашвілі, відкрили дисциплінарне провадження.