Суд починає розгляд справи про повернення місту акцій «Київенерго», «Київгазу» та «Київводоканалу»

Сьогодні, 2 жовтня, Господарський суд Києва почне розглядати позов столичної прокуратури про повернення міській громаді підприємств «Київенерго», «Київгаз» та «Київводоканал». Про це повідомив у Facebook Генеральний прокурор Юрій Луценко. 

Він нагадав, що у 2006 році на підставі рішення Київради було створено ЗАТ «Компанія Київенергохолдинг». Його планували як єдиний комплекс, що займатиметься постачанням енергоресурсів, води та водовідведенням у столиці. Цьому акціонерному товариству було передано контрольні пакети акцій ВАТ «Київгаз» (61%) та ВАТ «АК «Київодоканал» (67%), а також 12,73 % акцій ВАТ «АЕК «Київенерго».

Пакети акцій на той момент оцінили у 230 млн гривень. Однак, як зазначив Луценко, в ході досудового слідства київська міська прокуратура встановила, що вартість акцій було цілеспрямовано занижено в більш ніж чотири рази. Згідно з висновками експертів, реальна ціна в той час складала понад 1,1 млрд гривень.

Також Генпрокурор повідомив, що у 2007 році 12,73% акцій «Київенерго» передали на користь інших приватних структур, не узгоджуючи рішення з наглядовою радою та без проведення загальних зборів. За інформацією Луценка, наразі цей пакет акцій належить ТОВ «ДТЕК».

Крім того, він наголосив, що «Київенергохолдинг» протягом багатьох років залишається збитковим навіть попри те, що різницю в тарифах щорічно відшкодовують за рахунок міського бюджету.

«Зокрема, товариствам «Київенерго» та «Київводоканал» фактично за весь час існування ЗАТ «Компанія Київенергохолдинг» відшкодовано майже 13 мільярдів гривень. Також, товариство, яке продовжує здійснювати управління значимими для столиці підприємствами «Київводоканал» та «Київгаз», налічує лише 4 працівники», — зазначив Генпрокурор.

Юрій Луценко повідомив, що у зв’язку з усім перерахованим прокуратура Києва подала позов про повернення територіальній громаді столиці пакетів акцій «Київенерго», «Київгазу» та «Київводоканалу». він додав, що у червні цього року столична прокуратура завершила досудове розслідування стосовно колишнього голови правління “Київенергохолдингу”, який, за версією слідства, незаконно відчужив на користь приватної компанії пакет акцій «Київенерго».