Суд повернув "Укртелеком" у державну власність
Joe Gratz / Flickr

Суд повернув «Укртелеком» у державну власність

Сьогодні. 19 жовтня, Господарський суд Києва за позовом Фонду державного майна (ФДМ) вирішив розірвати договір купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекому» з ТОВ «ЕСУ». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Договір був укладений у березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу.

Відповідач уже заявив про намір подати апеляцію на це рішення.

«ЕСУ» не згоден з рішенням суду першої інстанції і продовжить захист права власності на акції «Укртелекому» в апеляційному суді», — йдеться у повідомленні.

В «ЕСУ» підкреслили, що рішення суду першої інстанції не вплине на операційну роботу «Укртелекому», зокрема, масштабна модернізація компанії в партнерстві з China Development Bank буде продовжена.

«З огляду на характер претензій ФДМ і їх зв’язок з діями попередніх власників «Укртелекому», ТОВ «ЕСУ» вважає за необхідне досягнення розумного компромісу щодо виконання приватизаційних зобов’язань», — зазначили у компанії.

Як пояснили в ЕСУ, комісія Фонду неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов’язань. Винятком стала останнья перевірка, яка відбулася з помітним порушенням термінів (з травня 2016 по лютий 2017) і в результаті якої не було досягнуто згоди щодо підтвердження виконання всього кількох з понад 50 приватизаційних зобов’язань.

Раніше ЗМІ повідомляли, що ФДМ подав до суду на розірвання договору з ЕСУ в середині травня цього року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені.

До справи як третю особу було притягнуто Ощадбанк, в заставі у якого — зазначений пакет акцій «Укртелекому».

На початку 2011 року Фонд держмайна України за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу продав 92,79% акцій «Укртелекому» українській дочірній компанії австрійської EPIC — ТОВ «ЕСУ» — за 10 млрд 575,1 млн грн.

Група «СКМ» українського бізнесмена Ріната Ахметова придбала «ЕСУ» в 2013 році.

Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції — акції «Укртелекому».