Суд призначив Саакашвілі нічний домашній арешт

Апеляційний суд м. Києва частково задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України, призначивши екс-президенту Грузії та лідеру партії «Рух нових сил» Міхеїлу Саакашвілі запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з 22:00 до 7:00. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланнням на «Інтерфакс-Україна».

Відповідне рішення колегія суддів на засіданні прийняла у п’ятницю, 26 січня.

Раніше, 22 січня, Київський апеляційний адміністративний суд (КААС) частково задовольнив клопотання Саакашвілі про відвід суддів.

Нагадаємо, влітку 2017 року Президент України Петро Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства, коли той був за межами країни. Політику вдалося повернутися до України. «Рух нових сил» організував і провів низку протестних акцій.

8 грудня позбавленого громадянства Міхеіла Саакашвілі затримали в Києві.

11 грудня Печерський суд Києва відмовив у клопотанні прокурорів узяти під домашній арешт Міхеіла Саакашвілі та відпустив його на час слідства. Прокуратура оскаржила відмову суду.

На 22 грудня було заплановано розгляд апеляції прокурора Генеральної прокуратури України на рішення Печерського райсуду про відмову застосувати запобіжний захід для М.Саакашвілі у вигляді домашнього арешту, проте засідання було перенесено на 3 січня 2018 року. Згодом розгляд скарги переносили ще кілька разів.