Суд продовжив запобіжні заходи двом фігурантам «справи рюкзаків» Чеботарю та Литвину

Солом’янський районний суд Києва продовжив запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання колишньому заступнику міністра внутрішніх справ Сергію Чеботарю та харків’янини Володимиру Литвину, які фігурують у так званій «справі рюкзаків». Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Радіо Свобода».

Суд розглядав питання продовження запобіжного заходу для Чеботаря 27 грудня, а для Литвина – 29 грудня.

«Чеботарю продовжили всі обов’язки, окрім заборони покидати Київ. Тобто він може пересуватися Україною, але в нього здані всі паспорти для виїзду за кордон. Литвину продовжили всі обов’язки, крім носіння електронного засобу стеження», – повідомили у прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Третьому фігуранту справи Олександру Авакову 22 грудня суд повернув закордонні паспорти і скасував зобов’язання носити електронний браслет.

1 листопада Солом’янський районний суд Києва обрав особисте зобов’язання як запобіжний захід для всіх трьох фігурантів так званої «справи рюкзаків».

31 жовтня Національне антикорупційне бюро України провело обшуки в рамках розслідування можливої розтрати державних коштів при закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ для бійців у зоні АТО.

У результаті низки обшуків за підозрою у розтраті понад 14 мільйонів гривень було затримано трьох осіб: колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря, представника фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків Володимира Литвина та сина міністра внутрішніх справ України Олександра Авакова.

За даними НАБУ, у 2015 році ці особи були причетні до закупівлі коштом Міністерства внутрішніх справ рюкзаків за ціною, суттєво вищою від середньоринкової.

За даними досудового розслідування, товар не був поставлений вчасно і до того ж не відповідав вимогам, установленим МВС, внаслідок чого державі було завдано збитків у розмірі понад 14 мільйонів гривень.