Суд ухвалив рішення про заміну адвоката Януковича

Оболонський районний суд Києва ухвалив рішення замінити державного адвоката Віктора Януковича Максима Гераська у справі за обвинуваченням екс-президента України в державній зраді. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Цензор.нет».

Відповідне рішення суд ухвалив на засіданні сьогодні, 25 жовтня.

Суд постановив замінити Максима Гераська на іншого адвоката у зв’язку з його «вкрай непрофесійною» роботою і негайно направить вимогу поміняти адвоката в Київський регіональний центр правової допомоги. Згідно з рішенням, новий державний адвокат має бути призначений Януковичу негайно і прибути на засідання суду 26 жовтня.

«Для того, щоб процес відбувався з дотриманням усіх принципів кримінального судочинства, зокрема основоположних принципів права на захист та на змагальність, суд постановив звільнити захисника Гераська у зв’язку з фактичним невиконанням покладених на нього обов’язків із захисту обвинуваченого Віктора Януковича», — резюмував головуючий суддя Владислав Дев’ятко.

Він наголосив, що починаючи з 18 серпня суд надавав Гераську усі можливості для надання кваліфікованої правової допомоги Януковичу.

«Однак станом на 25 жовтня Герасько продовжив заперечувати можливість здійснення ним захисту Януковича з надуманих підстав. В судовому засіданні захисник проявив крайню непрофесійність і відсутність достатньої кваліфікації для надання правової допомоги в кримінальному провадженні, що є особливо складним», — додав Дев’ятко.

Судове засідання буде продовжене 26 жовтня о 10:00.

Сьогодні, 25 жовтня, в Оболонському районному суді Києва відбувається чергове, 16-те за рахунком, засідання у справі про держзраду і сприяння у веденні війни колишнього президента Віктора Януковича, якому інкримінують три статті Кримінального Кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (сприяння у веденні агресивної війни); ч. 3 ст. 110 (допомога у зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки).