Суд відмовив сину Януковича у задоволенні позову до НБУ
flickr.com/joegratz

Суд відмовив сину Януковича у задоволенні позову до НБУ

Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні позову сина екс-президента України Віктора Януковича Олександра Януковича до НБУ. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу НБУ.

«Печерський районний суд м. Києва 14 листопада 2017 року ухвалив рішення, яким залишив без задоволення позовні вимоги Олександра Януковича до Національного банку України про відшкодування збитків у розмірі 1,6 млрд грн», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у серпні 2017 року Олександр Янукович звернувся з позовом до Національного банку України з вимогами про відшкодування збитків у зв’язку з виведенням з ринку ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку», акціонером якого він є.

“За результатами розгляду судової справи суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову”, — зазначили в НБУ.

У зв’язку із застосуванням Радою Європейського Союзу санкцій до єдиного акціонера ПАТ «ВБР» – Олександра Януковича, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів цього банку, Національний банк України 27 листопада 2014 року прийняв рішення про віднесення ПАТ «ВБР» до категорії неплатоспроможних, а 21 грудня 2015 року — про його ліквідацію.

У січні 2016 року Вищий адміністративний суд України підтвердив правомірність прийняття Національним банком України постанови «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський банк розвитку» до категорії неплатоспроможних» .