Тепер оплатити проїзд на Троєщинській лінії швидкісного трамваю можна безконтактно з Mastercard
kievcity.gov.ua

Тепер оплатити проїзд на Троєщинській лінії швидкісного трамваю можна безконтактно з Mastercard

Комунальне підприємство «Київпастранс» спільно з компаніями MasterCard та «Ощадбанк» оголосили про запуск технології безконтактної оплати банківськими картками Mastercard на Троєщинський лінії швидкісного трамвая. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу КМДА.

Оснащення Троєщинської трамвайної лінії є продовженням інтеграції інноваційних платіжних рішень у транспортну інфраструктуру столиці в рамках концепції smart city («розумне місто»).

«Впровадження сучасних платіжних рішень у транспорті для нас є одним з пріоритетних напрямів. Без сумніву, зручні й безпечні оплати в транспортній системі додають комфорту й технологічності повсякденному життю жителів міста та його гостей. Сьогодні мільйони поїздок у громадському транспорті столиці та поза її межами оплачуються безконтактно, а це – тисячі зекономлених годин часу та значні заощадження ресурсів на обслуговування дорогої готівки. Відтак, із запуском безконтактних оплат на другій – ліній швидкісного трамваю столиці, разом із партнерами ми зробили ще один важливий крок назустріч smart city», – зазначила генеральний директор представництва Mastercard в Україні, Молдові, Грузії та країнах Центральної Азії Віра Платонова.

Щороку Троєщинська лінія швидкісного трамваю перевозить більш ніж 1,5 млн пасажирів. Вона вважається однією з ключових транспортних артерій району, яка сполучає віддалені його квартали з міською електричкою та численними інфраструктурними об’єктами.

Скористатися технологією безконтактної оплати проїзду на сьогодні можуть пасажири 7 станцій Троєщинської лінії.

«Сучасна електронна система оплати проїзду, яку ми впроваджуємо, дозволить лише за допомогою банківської картки з додатком PayPass пересуватися у всіх видах транспорту швидко і просто. А нам, для більш ефективної роботи, така система дасть можливість оцінити фактичний обіг коштів, кількість пільговиків і зрозуміти картину щодо завантаженості», – зазначив заступник міського голови з питань транспортної інфраструктури Дмитро Давтян.

На першій, Борщагівській лінії, безконтактні розрахунки стали доступними два роки тому. На той час це був перший проект зі впровадження технології безконтактної оплати проїзду банківськими картками у наземному транспорті.

Відтак пасажири всіх п’яти маршрутів двох ліній швидкісного трамваю в Києві мають змогу розраховуватись за проїзд банківськими картками й іншими форм-факторами (стікерами, годинниками, смартфонами) з технологією безконтактної оплати Mastercard.

Пасажири можуть оплачувати проїзд прямо на турнікеті станції, просто піднісши безконтактну картку Mastercard будь-якого банку світу до зчитувального пристрою.

Вартість проїзду становить 4 грн і не передбачає жодних додаткових комісій.

У подальших планах КП «Київпастранс» — реалізувати можливість оплати проїзду банківською картою з безконтактним додатком PayPass на міській електричці.