Траси М-03 та М-12 ремонтуватиме китайська компанія
facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua

Траси М-03 та М-12 ремонтуватиме китайська компанія

Укравтодор підписав із китайською компанією Xinjiang Communications Construction Group Co. угоду на реконструкцію та ремонт доріг М-03 та М-12. Про це повідомляє офіційна Facebook-сторінка Державного агентства автомобільних доріг України.

Сьогодні, 10 жовтня, керівник Укравтодору та голова правління Xinjiang Communications підписали перші два контракти на реконструкцію та ремонт доріг. Як зазначають в Укравтодорі, це перший випадок, коли ремонтом доріг в Україні займатиметься компанія з КНР. У церемонії підписання контракту взяв участь міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Угоди підписано в рамках проекту «Другий проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху», що спільно проводять Україна та Міжнародний банк реконструкції та розвитку. Перша з них передбачає ремонт автомобільної дороги М-12 на ділянці від села Голосків Хмельницької області до кордону Хмельницької та Вінницької областей. Визначений термін виконання робіт складає 18 місяців. Загальна сума контракту складає 38,5 млн доларів, за планом, роботи стартують на початку 2018 року.

За умовами другого контракту китайська компанія має провести реконструкцію та капітальний ремонт автодороги М-03 на лінійних ділянках між містами Лубни та Полтава. Планується, що роботи закінчаться за 8 місяців, сума контракту склала 57,3 млн доларів. Старт реконструкції, як і в попередньому випадку, заплановано на початок наступного року.

В Укравтодорі зазначають, що ці проекти важливі для транспортної інфраструктури країни. Один із них — частина транснаціонального коридору GО Highway, інший — транспортний коридор, що сполучає два найбільших міста країни, Київ і Харків.

Славомір Новак, керівник Державного агентства автомобільних доріг України, наголосив: «Маємо двосторонню відповідальність за реалізацію цього проекту. З нашого боку, це жорсткий контроль за якістю виконання робіт та дотриманням строків реалізації. З китайської сторони, реалізація цього проекту – це обличчя китайського бізнесу, який планує розширювати свою присутність в Україні».

Нагадаємо, в серпні 2016 року Укравтодор розірвав контракт із попереднім підрядником, найнятим для ремонту траси М-03, італійською компанією Todini Costruzioni Generali S.p.A. Як повідомлялося, це трапилося тому, що компанія не виконувала робіт на об’єкті впродовж більш ніж дев’яти місяців та «намагалася стягнути з Укравтодору фінансові відшкодування за абсолютно безпідставними вимогами». Тепер роботу, не завершену Todini, закінчуватиме Xinjiang Communications.