Трьох великих дистриб’юторів фармацевтичної продукції оштрафували за змову про неконкуренцію

Антимонопольний комітет України оштрафував трьох великих дистриб’юторів фармацевтичного ринку України за антиконкурентні узгоджені дії. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку голови АМКУ Юрія Терентьєва.

«АМКУ прийняв рішення в справі Санофі та українських дистриб’юторів Оптима-Фарм та БАДМ щодо антиконкурентних узгоджених дій. Накладені штрафи на Sanofi — 69 млн гривень; Оптима-Фарм — 40 млн грн; БАДМ — 28 млн гривень», — зазначив він.

Порушення полягало у застосуванні компаніями комерційних практик, які обмежували можливість виходу на ринок дешевших препаратів, а також сприяли завищенню цін на державних закупівлях.

«Якість життя і добробут людини пов’язані із можливістю отримувати якісні ліки за доступною ціною. Маркетингові практики компаній на фармринку повинні бути прозорі та не призводити до завищення цін», — наголосив Терентьєв.

Як відомо, «Sanofi» — французька фармацевтична компанія, одна з лідируючих світових фармацевтичних корпорацій.

Компанія «Оптима-Фарм, ЛТД» протягом 20 років є одним з провідних дистриб’юторів лікарських засобів і товарів медичного призначення на території України.

Компанія «БаДМ» — один із найбільших дистриб’юторів України, який працює на ринку України 20 років.