ТЦ "Магелан" в Києві відійшов російському банку за борги на 68 мільйонів доларів

ТЦ «Магелан» в Києві відійшов російському банку за борги на 68 мільйонів доларів

ДП «Край Проперті» бізнесмена Анатолія Юркевича заборгувало «Сбербанку» 68 мільйонів доларів, заставою по кредиту виступив ТЦ «Магелан».

Про це з посиланням на прес-службу банку розповідає Економічна правда.

«ТЦ «Магеллан», право власності на який з грудня 2017 року належить банку, раніше був оформлений на одну юридичну особу — ДП «Край Проперті». Компанія заборгувала «Сбербанку» близько 68 млн доларів», — зазначили в прес-службі.

За інформацією банку, ще в грудні 2017 року Сбербанк став власником ТЦ, що відображено в Єдиному реєстрі речових прав. Однак реалізувати свої права власності не дали два заходи забезпечення.

«Цими заходами забезпечення банк був обмежений у користуванні своїм майном: він не міг не тільки безпосередньо користуватися об’єктом, а й підписувати будь-які договори, всі платежі від орендарів незаконно отримував попередній власник, а всі ризики, пов’язані з роботою ТРЦ — пожежні, податкові та інші — ніс банк. Більш того, одним із вищевказаних забезпечень співробітникам банку був заборонений доступ на територію ТРЦ «Магеллан», — пояснили в пресс-службі.

У кінці травня Верховний Суд України зняв заборону на право банку користуватися майном. При прийнятті заставних об’єктів у заставу Сбербанк погасив частину заборгованості за ціною вартості цих об’єктів.

Проте за даними Сбербанку, структури, пов’язані з бізнесменом Юркевичем, ще не виконали своїх фінансових зобов’язань в повному обсязі на приблизно 45 млн доларів. 1 червня невідомі в балаклавах намагалися захопити та заблокувати ТЦ.

Представники «Край Проперті» називають дії Сбербанку незаконними.

«1 червня близько 21:00 у Києві (проспекті Академіка Глушкова, 13-в) невідомі люди в балаклавах з предметами, схожими на зброю, намагалися увірватися в ТРЦ «Магеллан». Як стало відомо від співробітників поліції, «тітушек» найняли представники «Сбербанку Росії», який у незаконний спосіб оформив право володіння на частину торгових приміщень в ТРЦ Магелан», — написав адвокат Дмитро Лошаков на своїй сторінці в Facebook.