У Чернівецькій області госпіталізовано 4 особи з підозрою на лептоспіроз
wikimedia.org

У Чернівецькій області госпіталізовано 4 особи з підозрою на лептоспіроз

За останні кілька днів в Чернівецькій області госпіталізовано четверо людей з підозрою на лептоспіроз

Згідно з повідомленням обласного лабораторного центру МОЗ, до серпня за 7 місяців 2017 року жодного одного випадку захворювання на лептоспіроз не територія області зафіксовано не було.

Наразі, інфікованих гризунів виявлено по всій території області, крім Герцаївського, Новоселицького, Сторожинецького районів.
На території області захворюваність на лептоспіроз реєструються щорічно. У 2014 році зареєстровано 17 випадків лептоспірозу, з яких 2 закінчилися смертю, у 2015 році — 9 випадків, з них 2 закінчилися смертю, за 2016 зареєстровано 7 випадків, з них 4 закінчилися смертю.

Лептоспіроз — небезпечне інфекційне захворювання, яке складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань: можуть нагадувати грип чи сильну застуду. Часом захворювання може протікати безсимптомно. Бактерія, що викликає лептоспіроз у людей, потрапляє в воду з сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів.

Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою — зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.

Нагадаємо, 21 серпня в Києві від цієї хвороби помер чоловік. Всього з початку року в столиці зареєстровано вісім випадків захворювання на лептоспіроз.