У Чорнобилі герметизують найбільш забруднений об'єкт «Укриття»
Укрінформ

У Чорнобилі герметизують найбільш забруднений об’єкт «Укриття»

Укрінформ повідомляє, що на Чорнобильській АЕС тривають роботи із встановлення мембрани для герметизації Арки НБК, яка дозволить повністю ізолювати простір під Аркою від навколишнього середовища.

 

Фото Главком

«Наразі триває кріплення анкерів (фіксаторів) герметизації в межах одного з найзабрудненіших блоків (блока «В») об’єкта «Укриття» у місцях примикання східного торця Арки до існуючих конструкцій, але не всюди наявна достатня площа для їх кріплення. Тому цех експлуатації об’єкта «Укриття» (нового безпечного конфайнмента) ЦЕОУ (НБК) поглиблює ніші та розрізає арматуру у місцях зчеплення анкерів з будівельними конструкціями. Пізніше на цих анкерах буде закріплено мембрану герметизації»,— зазначено у повідомленні на офіційному сайті ДАЗВ.

Роботи ведуться у складних умовах, оскільки в приміщеннях залишились частини післяаварійного обладнання, які ускладнюють доступ до певних ділянок. Працівникам доводиться розчищати територію та встановлювати тимчасові конструкції для доступу до робочих зон. Через високий рівень випромінювання на майданчику позмінно працює декілька бригад.