У Чорнобильській зоні вдвічі збільшилася популяція червонокнижного хижака орлана-білохвоста
wikimedia.org

У Чорнобильській зоні вдвічі збільшилася популяція червонокнижного хижака орлана-білохвоста

У Чорнобильській зоні відчуження зросла популяція занесеного до Червоної книги України птаха — орлана-білохвоста. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу Держагенства з управління зоною відчуження.

Наприкінці грудня Український центр дослідження хижих птахів у рамках співробітництва з ДСП «Екоцентр» провів польові дослідження в зоні відчуження з метою обліку у зоні відчуження чисельності одного з найбільших представників хижих птахів Євразії орлана-білохвіста, якого внесено до Червоної книги України.

«Маршрути, за якими проводився облік, мали на меті охопити якомога більшу частину Зони відчуження, однак пріоритетом були заплави річок Прип’ять і Уж, водойма-охолоджувач ЧАЕС», — зназначив начальник групи радіаційно-екологічного моніторингу ДСП «Екоцентр» Денис Вишневський.

За словами експерта Українського центру дослідження хижих птахів Сергія Домашевського, найбільшу кількість птахів — 13 особин — зафіксували на водоймі-охолоджувачі ЧАЕС. Загальна кількість — 20 птахів, що вдвічі більше, ніж було виявлено у 2008 році.

Окрім орланів, дослідники зафіксували дятла короткохвостого, тетерева, сорокопута сірого, які також занесені до Червоної книги України, і п’ять груп коней Пржевальського загальною чисельністю 34 особини.

Орлан-білохвіст – великий птах ряду соколоподібних, його розмах крил досягає 2,5 м. Характерною рисою у дорослих особин є білий хвіст.

Це рідкісний вид, який внесено до Червоної книги України (1994), Червоного переліку МСОП, Європейського червоного переліку, конвенції CITES , Бернської та Боннської конвенцій.

Упродовж ХІХ — першої половини ХХ ст. чисельність цього виду в Україні катастрофічно скорочувалася. У 1960–70 рр. гніздилося всього 20–30 пар. Відновлення чисельності почалося з другої половини 1970 рр. досягнувши у 2009 р. 100–120 пар. Головними чинниками загрози є: лісогосподарська діяльність, браконьєрство, рекреаційне навантаження поблизу водойм, збіднення кормової бази, забруднення довкілля. Для зони відчуження цей птах є звичайним видом.

facebook.com/dazv.gov.ua