У Чорному морі близько 9 тисяч птахів загинуло від пастерельозу, - управління Дежржпродспоживслужби
uk.wikipedia.org

У Чорному морі близько 9 тисяч птахів загинуло від пастерельозу, — управління Дежржпродспоживслужби

На узбережжі Чорного моря у Каланчацькому районі Херсонської області виявили понад 9000 мертвих диких водоплавних птахів (лисок). У ході лабораторних досліджень виявили, що вони загинули від пастерельозу. За словами начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області Віталія Боярського, тушки мертвих птахів було утилізовано, повідомляє Укрінформ.

Він повідомив, що майже всі птахи — це лиски. Також серед них було виявлено двох лебедів та пару диких качок.

«Причиною загибелі птахів стала бактеріальна хвороба пастерельоз. На сьогодні з того, що вже зібрано і спалено (тушок мертвих диких водоплавних птахів — ред.), можемо говорити загалом про близько 9 тис. загиблих птахів», — зазначив Боярський.

Посадовець пояснив, що хвороба швидко поширилися через великі скупчення цих птахів на узбережжі Чорного моря.

«Лиски збиваються у зграї на узбережжі, велика їх кількість у районі півострова Крим. Вони дислокуються біля узбережжя тому, що годуються водоростями із дна, як правило, на мілині. Її (лиски — ред.) великі скупчення спостерігаються у прибережній зоні», — пояснив фахівець.

За його словами, виявлені птахи були прибиті до прибережної зони довжиною 6 кілометрів. Боярський припустив, що лиски загинули десь в морі. Вірогідні джерела інфекції, на його думку, — на перетині північного Причорномор’я їхніх міграційних із Західної Європи із РФ.

«Але звідки прийшло джерело, про це зараз можна лише гадати, адже серед загиблих птахів не було виявлено жодного обкільцьованого птаха (з інформацією, що дозволяє визначити, звідки він прилетів — ред.)», — сказав він.

Також спеціаліст додав, що загальна кількість загиблих птахів може бути більшою, адже частину могли з’їсти лисиці та інші.

Зараз на морському узбережжі Каланчацького району більше не знаходять мертвих тушок диких водоплавних птахів. Але ситуація продовжується перебувати під контролем.

«Падіж припинився. Нових осередків немає», — сказав Боярський.

За словами спеціаліста, пастерельозом хворіють усі теплокровні, у тому числі і люди.

Задля профілактики затверджено план заходів, згідно з яким місцевими органами влади проводиться щоденний моніторинг, у тому числі стану птиці у домашніх господарствах населення.