У ДМС заявили, що навесні черги на отримання біометричних закордонних паспортів зникнуть
facebook.com/maxim.sokoliuk
Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк

У ДМС заявили, що навесні черги на отримання біометричних закордонних паспортів зникнуть

У Державній міграційній службі стверджують, що кількість бажаючих оформити біометричні закордонні паспорти йде на спад, а невдовзі запрацює нова лінія з їх виготовлення, тому вже у березні наступного року черги на їх отримання зникнуть. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Зазначається, що таку заяву сьогодні, 29 листопада, зробив керівник Державної міграційної служби України Максим Соколюк, який перебуває з робочим візитом у Німеччині.

«Черг, як було влітку, вже майже немає. Є черга на виготовлення. Виготівник замовив нову лінію, з 1 січня вона запрацює, і черга громадян, які чекають виготовлення, зменшиться, а орієнтовно у березні проблема буде усунута», — вважає Соколюк.

Він наголосив, що на даний час біометричні закордонні паспорти отримали вже близько 5,5 млн українських громадян. З початку 2017 року ДМС вже оформила близько 3,5 млн закордонних паспортів, що є абсолютним рекордом для України. За словами Соколюка, влітку біометричні документи для виїзду за кордон кожен день оформлювали по 23-24 тисячі громадян, сьогодні ж цей показник зменшився до приблизно 18 тисяч за день.

«Ми розраховуємо, що після Нового року темпи оформлення закордонних паспортів знизяться», — завуважив очільник Державної міграційної служби.

Соколюк додав, що ДМС замовила додатково близько 540 робочих станцій для оформлення біометричних паспортів. Крім того, зараз на всій території країни працює близько 40 центрів надання послуг, створених не міграційною службою, а місцевою владою за кошти з власного бюджету. В наступному році кількість таких центрів планують довести до 100 і більше.