У Дніпро випустили 4 тонни риби різних порід
УНІАН

У Дніпро випустили 4 тонни риби різних порід

Вчора, 1 листопада, у Києві на набережній Гідропарку у Дніпро було випущено понад 4 тонни молоді риби різних видів для зариблення річки. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на «Новини Полтавщини».

Зазначається, що на рекомендації вчених для природної біологічної меліорації у Дніпро випустили понад 3 тонни молоді рослиноїдних видів риби: товстолобик, білий амур, короп. Крім того, в ріку також випустили 1 тонну молоді щуки.

Згідно з повідомленням, фінансував зариблення Міжнародний Благодійний Фонд охорони навколишнього природного середовища України.

Крім того, як повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, в рамках реалізації екологічної програми ДніпроОДА у ріку вже було випущено 650 тисяч мальків риб рослиноїдних порід.

«Програму з очищення річки Дніпро реалізуємо комплексно. Використовуємо інноваційні технології для фільтрації стічних вод, що потрапляють у річку. А ще – насичуємо її корисною рибою. Щороку випускаємо у воду понад мільйон мальків – це значно підвищує якість води та відновлює живий ресурс Дніпра», — розповів Резніченко.

фото: adm.dp.gov.ua

Найближчими тижнями таку саму кількість риби планують випустити в інших ділянках течії Дніпра. Всього для зариблення в цьому році коштом обласного бюджету було закуплено 1,2 млн мальків. Очікується, що до наступної осені з кожного малька виросте рибина вагою до одного кілограма. Екологічна програма облдержажміністрації стартувала в минулому році і, за планом, її продовжуватимуть до 2025 року.

 

«Екопроект із відновлення біологічного режиму річки ДніпроОДА реалізує спільно з ГО «Дніпровська природна інспекція» та науковцями. До 2025 року випустимо у Дніпро 9 мільйонів мальків. У майбутньому це підвищить проточність річки», — пояснив директор департаменту екології ДніпроОДА Руслан Стрілець.

фото: adm.dp.gov.ua

Також повідомляється, що у 2018 році область планує почати реалізацію програми відновлення осетрових у Дніпрі. У ріку щорічно додатково випускатимуть від 1 до 2,5 тисяч мальків стерляді та інших риб.

Нагадаємо, з 1 листопада в Київськії області заборонено вилов риби на так званих зимувальних ямах — в місцях масового скупчення риб.