У Донецькій області з'явилася ще одна мобільна клініка "Лікарів без кордонів"
Maurice Ressel / msf.org
Працівник «Лікарів без кордонів» під час консультування пацієнтів.

У Донецькій області з’явилася ще одна мобільна клініка «Лікарів без кордонів»

Міжнародна організація «Лікарі без кордонів» відкрила ще одну мобільну клініку на півдні Донецької області. Це дозволить розширити доступ до медичної допомоги населенню регіону, яке не має змоги звертатися до державних медичних закладів, повідомляє сайт організації.

Таким чином, тепер на сході України, крім баз «Лікарів без кордонів» у Маріуполі та Кураховому, працюють також чотири мобільні клініки організації. Їх працівники регулярно відвідують 22 локації, де надають населенню медичну допомогу широкого спектру. Також додатковою працюють три пункти, які пропонують тільки психологічну підтримку.

Персонал мобільної клініки — лікар, медсестра та психолог. Вони здійснюють регулярні поїздки для надання первинної медичної та психологічної допомоги тим, хто її найбільше потребує. Нова мобільна клініка відвідує п’ять локацій поблизу фронтової лінії на українських територіях: Орлівське, Степанівку, Старогнатівку, Бердянське та Павлопіль.

Працівники «Лікарів без кордонів» відвідують місця, де доступ до медичної допомоги відсутній через проблеми з громадським транспортом чи перекриття доріг. Також у зоні уваги організації — території, звідки через військові дії поїхали місцеві медпрацівники.

Більшість пацієнтів мобільних клінік «Лікарів без кордонів» — жінки у віці старше 50 років, які страждають на хронічні порушення серцево-судинної системи, гіпертонію та діабет. Також мобільні клініки надають допомогу великій кількості внутрішньо переміщених осіб.

Психологи організації проводять індивідуальні та групові консультації для населення, пояснюють зв’язок між психічним і фізичним здоров’ям та пропонують методики адаптації для людей, які живуть у зоні конфлікту.

«Лікарі без кордонів» працюють у буферній зоні поряд з Маріуполем та Кураховим та Волновахою з березня 2015 року. Мобільні клініки функіцонують у покинутих школах, приватних будинках, а там, де є змога — в місцевих медичних установах.