У Хмельницькому знайшли у смітнику 8 кг ртуті
km.dsns.gov.ua

У Хмельницькому знайшли у смітнику 8 кг ртуті

Місцевий житель Хмельницького сповістив вчора, 25 вересня, Службу порятунку про підозрілу знахідку поблизу сміттєвого контейнера. Про це передає ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

За вказаною адресою було направлено групу спеціальних робіт з радіаційно-хімічного захисту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС області на пересувній хіміко-радіометричній лабораторії.

Спеціалісти знайшли в пакеті герметично замотану металеву ртуть загальною вагою 8300 грамів. Слідів виливу ртуті не виявлено.

«На щастя, температура ґрунту, яка сприяє випаровуванню ртуті, була нижчою 18 °C. Завдяки цьому отруйна речовина не потрапила у навколишнє середовище», — повідомив начальник групи спеціальних робіт з радіаційного технічного захисту Сергій Сівак.

Пакет з небезпечною речовиною направили на тимчасове зберігання Аварійно-рятувального загону спеціального призначення міста Хмельницький.

«Наразі, ця речовина у жодних побутових предметах, окрім термометрів, не використовується. Окрім цього, жодна галузь промисловості в Україні не використовує ртуть у таких обсягах», — зазначив Сергій Сівак.