У Хмельницькому більше не вивчатимуть російську мову
mricon/Flickr

У Хмельницькому більше не вивчатимуть російську мову

У Департаменті освіти Хмельницької міськради підтвердили, що у школах міста більше не вивчають російську мову. Про це повідомив директор департаменту освіти Роман Миколаїв, передає «Українська правда».

З цього приводу до міської влади надійшло щонайменше 20 колективних звернень від батьків та громадських об’єднань.

За словами Миколаїва, вчителів російської мови у зв’язку зі скасування відповідних уроків не звільнять – вони викладатимуть світову літературу.

Він додав, що російську мову можуть повернути у школи на вимогу батьків за двох умов: наявності кадрів та відповідної кількісті заяв.

 «І не тільки російську. Можливо, хтось захоче вивчати ромську, угорську, то вони можуть писати таке звернення. І за наявності відповідних кадрів та не менше, ніж 12 заяв від учнів, ці заяви будуть задоволені. В принципі у нас є факультативи з російської мови. Хоча ми вважаємо, що і з ними треба закінчувати», — сказав Миколаїв.

Директор депортаменту зазначив, що на вимогу батьків з програми не можуть виключити англійську мову, математику чи інший з обов’язкових предмет. Він переконаний, що скасування російської мови не утискає права учнів, а «навпаки допомагає державі Україна утвердитись і уникнути розхитувань, які відбуваються саме завдяки російській мові».

«Не винна сама мова як явище. Вона всесвітня, літературна. Але винні ті люди, які використовують її як інструмент. Ми боремося не проти мови, а прости інструменту, завдяки якому розпочалась війна. Тим більше Хмельницький цілковито україномовний», — сказав Миколаїв.